Sunday, December 4, 2022
HomeAssameseৰবিবাৰৰ পৰা মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভাৰ বিশেষ অধিবেশন

ৰবিবাৰৰ পৰা মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভাৰ বিশেষ অধিবেশন

ৰবিবাৰৰ পৰা মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভাৰ বিশেষ অধিবেশন

একনাথ সিন্ধেই মুখ্যমন্ত্ৰীৰ দায়িত্ব ভাৰ গ্ৰহণ কৰিয়েই বিধানসভাৰ বিশেষ অধিবেশন অহ্বান কৰিছে । ৩ আৰু ৪ জুলাইত দুদিনীয়াকৈ অনুষ্ঠিত হব এই অধিবেশন ।
মহাৰাষ্ট্ৰত একনাথ সিন্ধেৰ চৰকাৰ গঠন হোৱাৰ পিচতে বিধানসভাৰ অধ্যক্ষৰ নিযুক্তিৰ কুচকাৱাজ আৰম্ভ হৈছে । নম্বৰৰ খেলত ধৰাশায়ী হোৱা মহা বিকাশ অঘাৰী মিত্ৰজোটে অধ্যক্ষ পদৰ বাবে প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা কৰি সকলোকে আচৰিত কৰিছে । মহা বিকাশ আঘাৰীয়ে প্ৰাৰ্থী হিচাপে প্ৰক্ষেপ কৰিছে শিৱসেনাৰ ৰাজন সিলভীক । আনহাতে সিন্ধে গোট আৰু বিজেপিয়ে প্ৰাৰ্থী হিচাপে প্ৰক্ষেপ কৰিছে বিজেপি বিধায়ক ৰাহুল নাৰ্বেকাৰৰ নাম । দুয়োগৰাকী প্ৰাৰ্থীয়ে ৩ জুলাই হব লগা অধ্যক্ষ নিৰ্বাচনৰ বাবে নিজৰ নিজৰ মনোনয়ন দাখিল কৰিছে ।
মহাৰাষ্ট্ৰ বিধানসভাৰ দুদিনীয়া অধিবেশনৰ প্ৰথম দিন অৰ্থাৎ ৩ জুলাই তাৰিখে অনুষ্ঠিত হব বিধানসভা অধ্যক্ষৰ নিৰ্বাচন । আনহাতে বিশেষ অধিবেশনৰ অন্তিম দিন ৪ জুলাইত বিধানসভাত নিজ সংখ্যাগৰিষ্টতা প্ৰমাণ কৰিব মুখ্যমন্ত্ৰী একনাথ সিন্ধেই ।

National Desk , Ne India News

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments