মধ্যগ্ৰীষ্ম দিৱস

10

মধ্যগ্ৰীষ্ম দিৱস

প্ৰতি বছৰে জুনৰ শেষৰ সপ্তাহৰ অন্তত ফিনলেণ্ডত মধ্যগ্ৰীষ্ম দিৱস উদযাপন কৰা হ’য়। এই বৰ্ষৰ মধ্যগ্ৰীষ্মৰ দিন হৈছে ২৫ জুন শনিবাৰে। এই দিৱস ৰঙৰ উৎসৱ লগতে এক বাৰ্ষিক ৰাষ্ট্রীয় বন্ধৰ দিন হিচাপেও উদযাপন কৰা হ’য়।
ফিনলেণ্ড হৈছে পৃথিৱীৰ এখন সুখী দেশ। লগতে পৃথিৱীৰ এখন আচৰ্যময় আৰু ঐতিহাসিক ঠাই। এই সময়ছোৱাত ফিনলেণ্ডত, দেশজুৰি এক খেলিমেলি সূৰ্যই সোণালী ৰং প্ৰবাহিত কৰে। আৰু পৃথিৱীৰ মাত্র কেইখনমান দেশত এই অবিশ্বাস্য জোতিৰ্বৈজ্ঞানিক ঘটনাটো প্ৰত্যক্ষিত হ’য়।আৰু উত্তৰ অৰ্কটিক অঞ্চলত অৱস্থিত হোৱা হেতুকে ফিনলেণ্ডো এই দেশসমূহৰ মাজত এখন।
পৰম্পৰাগতভাৱে, মধ্যগ্ৰীষ্মকাল আছিল শস্য চপোৱা আৰু উৰ্বৰতাৰ বাবে পালন কৰা এক পৌত্তলিক উৎসৱ। আৰম্ভণিতে, এই দিনটো পাৰ্টী আয়োজন কৰা, বজ্ৰপাত দেৱতাক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনোৱা আৰু সন্মান জনোৱা, সুখী হোৱাৰ বাবে আশীৰ্বাদ বিছাৰি আৰু ভাল শস্য চপোৱাৰ আশ্বাসত পালন কৰিছিল। ইয়াৰোপৰি মধ্যগ্ৰীষ্ম দিৱস জন দ্য বেপ্টিষ্টৰ স্মৃতিক সোৱৰিও উউদযাপন কৰা হয়।
মধ্যগ্ৰীষ্মৰ দিনটো নাইটলেছ নাইট, কোক্কোকে ধৰি অগনন মুখ্য পৰম্পৰাৰ বাবে জনাজাত, যাৰ বিশেষত্ব হৈছে পৃথিৱীলৈ নামি অহা ডাইনী, পুৰীৰ ওপৰত বিশ্বাস সম্পৰ্কে মানুহক সুকিয়াই দিয়া আৰু তেওঁলোকৰ ভৱিষ্যতৰ ভৱিষ্যবাণী কৰা। ফিনলেণ্ডত মধ্যগ্ৰীষ্ম হৈছে জীৱন্ত আৰু আনন্দদায় দিন।

News Desk, India News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here