বৰাক উপত্যকাৰ বান পৰিস্থিতি পৰিদৰ্শন মুখ্যমন্ত্ৰীৰ

13

বৰাক উপত্যকাৰ বান পৰিস্থিতি পৰিদৰ্শন মুখ্যমন্ত্ৰীৰ

বিগত কেইবাদিনো ধৰি হোৱা নেৰা নেপেৰা বৰষুণৰ ফলত বিস্তৰ ক্ষতি সাধন হৈছে সমগ্ৰ ৰাজ্যত । কাছাৰ জিলাৰ শিলচৰ আৰু কাষৰীয়া অঞ্চলসমূহত বানে চলাইছে ভয়াবহ তাণ্ডৱ । বৃহস্পতি বাৰে আকাশীমাৰ্গৰে বৰাক উপত্যকাৰ শিলচৰৰ বান পৰিস্থিতিৰ বুজ লয় মুখ্যমন্ত্রী ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই৷ শিলচৰৰ বানপীড়িত কেইবাটাও অঞ্চল পৰিদৰ্শন কৰি ৰাইজৰ সৈতে মত-বিনিময় কৰাৰ লগতে সাহায্য ব্যৱস্থাৰ বুজ লয় মুখ্যমন্ত্রী গৰাকীয়ে। পৰিস্থিতি বুজ লোৱা পাছত জিলা প্ৰশাসনৰ সৈতে এখন পৰ্যালোচনা বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰি বানপীড়িতক সকলো সা-সুবিধা প্ৰদানৰ ব্যৱস্থা ক্ষিপ্ৰ কৰাৰ দিশতো নিৰ্দেশনা প্ৰদান কৰিছে মুখ্যমন্ত্রী গৰাকীয়ে ।

ভ্ৰমণৰ সময়ছোৱাত মুখ্যমন্ত্রী ডঃহিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ সৈতে সাংসদ ডা: ৰাজদীপ ৰায়, কাছাৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত, আৰক্ষী অধীক্ষক, দক্ষিণ অসম মণ্ডলৰ আৰক্ষী উপ-মহাপৰিদৰ্শকে সংগ প্ৰদান কৰে ।
মুখ্যমন্ত্ৰী শিলচৰত উপস্থিত থকাৰ সময়তে শিলচৰত সাহাৰ্য সামগ্ৰী বিতৰণ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হয় । আকাশমাৰ্গৰ পৰা হেলিকপ্তাৰেৰে খাদ্য সামগ্ৰী , ঔষধ আদিকে ধৰি বিভিন্ন সাহাৰ্য সামগ্ৰী বিতৰণ কৰে ।

News Desk, Ne India News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here