তিনিচুকীয়াৰ গুইজানত আয়োজন অসম চাহ কৰ্মচাৰী সংঘৰ ৭৫ তম হীৰক জয়ন্তী

45
তিনিচুকীয়াৰ গুইজানত আয়োজন অসম চাহ কৰ্মচাৰী সংঘৰ ৭৫ তম হীৰক জয়ন্তী

তিনিচুকীয়াৰ গুইজানত আয়োজন অসম চাহ কৰ্মচাৰী সংঘৰ ৭৫ তম হীৰক জয়ন্তী

পানীতোলা শাখাৰ সৌজন্যত ৰঙাগৰা আৰু নলনি প্ৰাথমিক গোটৰ সহযোগ ত তিনিচুকীয়া জিলাৰ গুইজানৰ নলনি চাহ বাগিচাৰ প্ৰেক্ষাগৃহত দেওবাৰে অসম চাহ কৰ্মচাৰী সংঘৰ হীৰক জয়ন্তীৰ অনুষ্ঠান দিনযোৰা কায্যসূচীৰে অনুষ্ঠিত হয় ।

পুৱা ৯বজাত পতাকা উত্তোলন , স্মৃতি তৰ্পণ ,বৃক্ষ ৰোপন আদি কাৰ্যসূচী ৰে আৰম্ভ কৰা হয় । পতাকা উত্তোলন কৰে অসম চাহ কৰ্মচাৰী সংঘৰ সভাপতি মণিৰাম গগৈয়ে ।

তিনিচুকীয়াৰ গুইজানত আয়োজন অসম চাহ কৰ্মচাৰী সংঘৰ ৭৫ তম হীৰক জয়ন্তী

স্মৃতি তৰ্পণ কৰে নলনী চাহ বাগিচাৰ মুখ্য পৰিচালক প্ৰাণজিত বৰুৱাই ।বৃক্ষৰূপোন কায্যসূচীত পৰিবেশ সুৰক্ষা সমিতিৰ কেন্দ্ৰীয় সভাপতি ঋতুৰাজ বৰুৱা আৰম্ভ কৰাৰ পাছতেই সংঘৰ বিষয়ববীয়া সকলে বৃক্ষৰূপোন কৰে ।

তিনিচুকীয়াৰ গুইজানত আয়োজন অসম চাহ কৰ্মচাৰী সংঘৰ ৭৫ তম হীৰক জয়ন্তী

উক্ত অনুষ্ঠানত ডিব্ৰুগড়, ডুমডুমা,তিংৰাই আদি ভিন্ন শাখাৰ প্ৰতিনিধি সকলক সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়। তিনিচুকীয়া জিলাৰ সহকাৰী শ্ৰম আয়ুক্ত,পি এফ কমিছনাৰ কে আদি কৰি বহু গণ্য মান্য ব্যক্তিক সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰা হয় ।

এদিনীয়া কাৰ্য্যসূচী ৰে অনুষ্ঠিত উক্ত হিৰক জয়ন্তী সমাৰোহত অসম চাহ কৰ্মচাৰী সংঘই কৰ্মচাৰী সকলৰ হিতৰ অৰ্থে কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here